Dailymotion hacklendi! 18 milyon kişinin hesabının çalındığı söyleniyor

YouTube’dan sonra dünyanın en popüler video paylaşım sitesi olan Dailymotion hacklendi ve 18 milyon kişinin hesap bilgilerinin ele geçirildiği söyleniyor.

85 milyona yakın Dailymotion kullanıcısının e-posta bilgilerinin hackerlar tarafından çalındığı belirtiliyor. Bunlardan 18 milyonunun da şifresinin ele geçirilmiş. Saldırının üzerine popüler bir kaynak çalınan bilgilerin yer aldığı bir liste paylaştı ve konu hakkında bilgi sahibi kullanıcılar bu listeden hesap bilgilerinin çalınıp çalınmadığını tespit etmeye çalıştı.

Dailymotion tarafından saldırı ile ilgili net bir açıklama yapılmazken sadece yapılan açıklamada tüm kullanıcıların güvenlikleri için şifrelerini değiştirmeleri gerektiği söylendi. Saldırının sebebi yada kim/kimler tarafından gerçekleştirildiği ile ilgili bir bilgi bulunmuyor.

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica