2016 yılında arama motorlarından yapılan aramların %55’i mobil cihazlardan yapıldı

Yellow Pages‘in açıkladığı istatistiklere göre 2016 yılı boyunca cep telefonu ve tabletlerden yapılan aramalar, masaüst cihazlardan yapılan aramaları geçti.

Tüm aramaların %55‘i mobil cihazlardan yapılırken, geri kalanı masaüstü cihazlardan yapıldı. Diğer verilere göre en çok aranılan kategoriler arasında ilk sırada cep telefonu yer alıyor. Cinsiyete göre bakıldığında ise %69’unu erkekler %31ini kadınlar oluşturuyor. Demografik kriterler bazında en çok arama yapan yaş aralığı 18-34 olurken en çok arama yapılan şehirler İstanbul %36, Ankara %15, İzmir %9, Adana %4 ve Bursa %3 olarak açıklandı.

En çok aranan kategoriler arasında ikinci sırada restoranlar yer alıyor. Restoranları sırasıyla giyim ve giyim aksesuarları %3, bakanlık ve devlet daireleri %2.5, vakıf ve dernekler %1.5 ttakip ediyor.

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica