Uygulamalara erişimi engelleyerek sosyalleşmenizi sağlayan aksesuar: Ransomly

Teknolojinin gün geçtikçe geliştiği günümüzde, elimize yapışmış gibi kullandığımız telefonlar yüzünden gerçek hayatta sosyalleşmekten uzak kalır olduk. Hatta bu nedenle fazla teknolojinin insanı asosyalleştirdiğine dair akademik araştırmalar bile yapılıyor.

Teknoloji bağımlısı olduğumuz günümüzde Ransomly isimli minik bir cihaz bizi sosyalleştirmeye çalışacak.

Evde herhangi bir yere rahatlıkla koyabileceğiniz hatta gizleyebileceğiniz bir aksesuar olan Ransomly, bluetooth aracılığıyla bağlanan cihazın kapsama alnında ise telefondaki uygulamalara erişimi imkansız hale getiriyor.

Hemen hemen tüm Android cihazlala uyumlu çalışan Ransomly iOS‘ta maalesef uygulamalara müdahale edemiyor.

Cihazınıza kurduğunuz Ransomly uygulaması ile uygulamaları engellerken çeşitli mesajlar ve uyarılarda verebiliyorsunuz. Örneğin çocuğunuzun yapması gerken ödevini sosyal medya yüzünden yapamıyorsa bu uygulamaları ödevini yapana kadar engelleyebiliyorsunuz. Sadece etki alanına girince kullanıcıya telefonunu bırakması yönünde uyarılar veriyor.

Ransomly’nin 2 yıl pil ömrü bulunuyor ve kapsama alanı yaklaşık 70 metre. Kickstarter projesi olan Ransomly 25 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica