Thursday, January 21, 2021
internet, teknoloji, haber


Panasonic’ten akıllı alışveriş sepeti

Panasonic, kasiyersiz alışveriş sunan akıllı marketler kervanına “akıllı alışveriş sepeti” ile giriş yaptı. Amazon‘un kasiyersiz marketi Amazon Go‘yu tanıtmasının hemen…

By Hakan Demirel , in Teknoloji , at 15 Aralık 2016 Etiketler: ,

Panasonic, kasiyersiz alışveriş sunan akıllı marketler kervanına “akıllı alışveriş sepeti” ile giriş yaptı. Amazon‘un kasiyersiz marketi Amazon Go‘yu tanıtmasının hemen ardından Japon devi Panasonic, kendi akıllı market teknolojisi ürününü tanıttı.

Panasonic’in bu ürününün diğer akıllı alışveriş ürünlerinden farkı, içindeki ürünleri otomatik olarak algılaması. Müşteri alacaklarını sepete doldurduktan sonra ödeme noktasına geldiğinde sepetini bir makineye yerleştiriyor ve bu makine sepetin içerisindeki ürünleri otomatik olarak poşetliyor. Diğer akıllı alışveriş ürünlerinden diğer bir farkı ise müşteri aldığı ürünlerin ücretini ödeyebiliyor. Panasonic’in bu alandaki amacı müşterilere zaman kazandırmak ve kasiyersiz ödeme imkanı sunmak.

Panasonic bu ürünü ilk olarak Osaka‘da bulunan Lawson marketinde test ediyor. Eğer denemeler yolunda gidersek 2018 yılında satışa sunmayı planlıyor.

Comments


Bir cevap yazın


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica