Panasonic’ten akıllı alışveriş sepeti

Panasonic, kasiyersiz alışveriş sunan akıllı marketler kervanına “akıllı alışveriş sepeti” ile giriş yaptı. Amazon‘un kasiyersiz marketi Amazon Go‘yu tanıtmasının hemen ardından Japon devi Panasonic, kendi akıllı market teknolojisi ürününü tanıttı.

Panasonic’in bu ürününün diğer akıllı alışveriş ürünlerinden farkı, içindeki ürünleri otomatik olarak algılaması. Müşteri alacaklarını sepete doldurduktan sonra ödeme noktasına geldiğinde sepetini bir makineye yerleştiriyor ve bu makine sepetin içerisindeki ürünleri otomatik olarak poşetliyor. Diğer akıllı alışveriş ürünlerinden diğer bir farkı ise müşteri aldığı ürünlerin ücretini ödeyebiliyor. Panasonic’in bu alandaki amacı müşterilere zaman kazandırmak ve kasiyersiz ödeme imkanı sunmak.

Panasonic bu ürünü ilk olarak Osaka‘da bulunan Lawson marketinde test ediyor. Eğer denemeler yolunda gidersek 2018 yılında satışa sunmayı planlıyor.

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica