Friday, January 22, 2021
internet, teknoloji, haber


Devrim yaratacak yeni nesil parmak izi okuyucu

Akıllı telefonlarda bir kaç yıl önce başlayan parmak izi sensörü 2017 itibarıyla devrimsel yenilikler kazanacak. Akıllı telefon üreticileri bir yandan…

By Hakan Demirel , in Teknoloji , at 16 Aralık 2016 Etiketler: , , ,

Akıllı telefonlarda bir kaç yıl önce başlayan parmak izi sensörü 2017 itibarıyla devrimsel yenilikler kazanacak. Akıllı telefon üreticileri bir yandan çerçevesiz ekran üretmeye çalışırken bir yandan da bu ekranı fonksiyonel hale getirmeye çalışıyor. Samsung‘un son zamanlardaki çalışmaları katlanabilir ekranlar da bunun en büyük örneği. Hal böyle olunca bildiğimiz donanımlar daha da küçülüyor yada form değiştiriyor.

Tam bu noktada telefon ve tabletlerin ekranları üzerinde çalışabilen parmak izi okuyucusu FS9100 sensörü büyük bir görev üstleniyor. 1 milimetrelik camın altından parmak izini okuyabilen bu küçük canavar, 2.5D ekranlarda sorunsuz çalışabiliyor. PurePrint teknolojisi sayesinde gerçek ve sahte parmak izlerini ayırt edebiliyor. İlk olarak Samsung Galaxy S8‘de kullanılması beklenen sensörü diğer akıllı telefonlarda da görmemiz muhtemel.

Comments


Bir cevap yazın


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica