Wednesday, December 2, 2020
internet, teknoloji, haber


Facebook’a yalan olduğunu düşündüğünüz haberleri bildirme özelliği geliyor

Facebook‘ta paylaşılan haberlerin doğruluğunda şüphe ediyorsanız güzel bir haberimiz var. Haberlerin doğruluğundan emin olmanız için haberleri doğrulama sitelerine bildirmenizi sağlayan buton…

By Hakan Demirel , in Sosyal Medya , at 16 Aralık 2016 Etiketler: ,

Facebook‘ta paylaşılan haberlerin doğruluğunda şüphe ediyorsanız güzel bir haberimiz var. Haberlerin doğruluğundan emin olmanız için haberleri doğrulama sitelerine bildirmenizi sağlayan buton geliyor.

Amerika Birleşik Devletleri‘ndeki seçimlerin ardından sürekli hedef gösterilen Facebook, geliştirmiş olduğu yeni özellik ile kullanıcıların karşısına çıkan haberlere karşı savaş açıyor.

Yapılan açıklamada bir süredir üzerinde çalıştıklarını söyleyen Facebook, bu özellik ile ilgili gelişmeler olduğunu ve bunu denemeye yakın zamanda başlayacaklarını belirtti. Çalışmanın dört farklı alana ayrıldığı ve bu adımların insanların Facebook’taki deneyimlerini geliştirmek içinde kullanılacağını ifade etti.

Facebook’ta yanlış haberleri ihbar etmek için kullanıcılar gönderinin sağ üst köşesinde bulunan ok işaretine tıklayarak karşıların çıkan seçeneklerden “Bunun Facebook’ta olmaması gerektiğini düşünüyorum” seçeneğini seçtikten sonra “Yalan Haber” bildir seçeneğini seçerek bildirebilecekler.

Comments


Bir cevap yazın


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica