Google Drive ile iPhone’dan Android’e geçiş

Google, Android‘in resmi sayfası android.com üzerinden yaptığı duyuru ile iOS kullanıcılarının Android telefonlara geçişini kolaylaştıracak bir güncelleme sundu. Üç adımda kolayca nasıl iOS’tan Android’e geçiş yapılacağını anlattığı yazıda kullanıcıların yapması gerekenleri şu şekilde anlattı:

  1. iOS cihazınızdan Google Drive uygulamasını indirip hesabı etkinleştirin.
  2. Daha sonra Ayarlar > Yedekle adımlarını takip ederek Kişiler, Takvimler ve Etkinlikler, Fotoğraflar ve Videolar yedeklemelerini açık konuma getirin. Daha sonra Yedeklemeyi başlat butonuna dokunun. Yedeklemenin tamamlanma süresi verilerin büyüklüğüne ve bağlantı hızına göre değişiyor bu yüzden tavsiyemiz Wi-Fi üzerinden yapılması. Ayrıca yedekleme sırasında kullanıcıların otomatik tuş kilidi özelliğini kapatmasını ve ekranın sürekli açık kalacak şekilde bırakmalarını öneriyoruz.
  3. Android cihazınıza iOS’a kurmuş olduğunuz Google Drive uygulamasını etkinleştirirken kullandığınız eposta adresi ile oturum açtığınızda veriler otomatik olarak yeni Android cihazınıza indirilecektir.

İşlemler sırasında unutmamanız gereken en önemli konu, yedekleme özelliği ile cihazınızda bulunan dökümanları ve müzikleri yedekleyememeniz.

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica