Monday, February 22, 2021
internet, teknoloji, haber


Google’dan akıllı saat için yeni hamle

Akıllı saat pazarında işler pek iiyi gitmiyor. Gelişimin ve değişimin gerekliliği neredeyse zorunlu hale gelmiş durumda. Apple‘ın Watch ile piyasaya…

By Hakan Demirel , in Haberler , at 16 Aralık 2016 Etiketler: , ,

Akıllı saat pazarında işler pek iiyi gitmiyor. Gelişimin ve değişimin gerekliliği neredeyse zorunlu hale gelmiş durumda. Apple‘ın Watch ile piyasaya girişide bu pazarı oldukça hareketlendirdi. Daha sonra Samsung‘un Tizen‘e yönelmesiyle pazar daha da ivme kazandı. Hal böyle olurken Android Wear biraz geride kaldı ve artık bir şeyler yapma vakti geldiği anlaşıldı. Tam bu noktada Google, Android Wear’ın gelecekte yeni yeteneklere kavuşması için önemli bir satın alım yaptı.

Resmi site üzerinden yapılan açıklamada, akıllı saatler üzerinde uzun süredir çalışmalar yapan Cronologics fimasının Google bünyesine katıldığı söyleniyor. 2014 yılında kurulan Cronologics, kendi işletim sistemini geliştirmek ve Amazon‘un akıllı saati CoWatch‘un işletimini sistemini geliştirmek gibi çalışmalar yapmıştı. Ekipten yapılan açıklamada Android Wear 2.0 ve yeni sürümlerin gelişimine yardımcı olacaklarını belirttiler. Bakalım bu yeni satın alma Google ve akıllı saat pazarını ne kadar hareketlendirecek.

Comments


Bir cevap yazın


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica