Friday, January 22, 2021
internet, teknoloji, haber


BlackBerry’nin marka hakları Çinli TCL tarafından satın alındı

Kanadalı telefon üreticisi BlackBerry geçtiğimiz Eylül ayında kendi telefonlarını üretmeyi bıraktıklarını ve daha çok yazılım alanına odaklandıklarını açıklamıştı. Bu açıklamadan sonra…

By Hakan Demirel , in Haberler , at 20 Aralık 2016 Etiketler: ,

Kanadalı telefon üreticisi BlackBerry geçtiğimiz Eylül ayında kendi telefonlarını üretmeyi bıraktıklarını ve daha çok yazılım alanına odaklandıklarını açıklamıştı. Bu açıklamadan sonra yeni bir gelişme daha yaşandı. Çinli üretici TCL, BlackBerry’nin tüm marka haklarını satın aldı.

Yapılan anlaşma sonucu TCL, BlackBerry etiketli tüm cihazların tasarım, üretim, satış ve müşteri desteği konularından sorumlu olacak. Anlaşmanın global olduğunu açıklayan BlackBerry, anlaşma dahilinde Nepal, Bangladeş, Sri Lanka, Hindistan ve Endonezya gibi ülkelere cihazların satışının yapılmayacağını bildirdi.

Özet olarak bundan sonra alacağını hiçbir BlackBerry marka telefon BlackBerry tarafından üretilmeyecek. Yinede ısrarla BlackBerry ürünlerini kullanmak istiyorsanız hala piyasada bulunan BlackBerry üretimi olan DTEK50 ve DTEK60 isimli iki modeli satın alabilirsiniz.

Comments


Bir cevap yazın


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica