Google Maps’ten tekerlekli sandalye kullananlar için süper yenilik

Bir çok uygulama, hizmet, sistem engeli olan insanların ihtiyaçlarına cevap verecek özellikleri maalesef barındırmıyor. Tekerlekli sandalye kullanan insanların bir yerden bir yere gidebilmesi ve o yolun onlar için uyumlu olup olmadığını öğrenmeleri ancak Wheelmap gibi üçüncü part uygulamalar ile mümkün oluyor. Tam da bu noktada Google Drive‘ın yöneticilerinden Rio Akasaka‘nın bir çözümü ile kısmen bu sorun çözülecek.

İşletme sahipleri Google Maps kayıtlarında işletmelerinin bulunduğu konumun, binanın ve yolun tekerlekli sandalye kullanıcıları için uyumlu olduğu bilgisini girerlerse Google Maps bundan sonra aramalarda buranın uygunluğunu tekerlekli sandalye kullanıcılarına bildirecek. Uygulama şu an için Amerika ile sınırlı görünüyor fakat kısa zamanda Google Maps kullanan tüm ülkelerde faaliyete geçecek.

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica