Apple’ın yeni bilgisayarları 2017’de geliyor

Geçtiğimiz günlerde Tim Cook heyecan verici yeni masaüstü bilgisayarlar geliştirdiklerini açıklamıştı. Apple‘ın birden fazla masaüstü bilgisayarı bulunsada en fazla dikkat çeken bilgisayarı iMac. 2017‘de çıkacak iMac modelleri için radikal tasarım değişiklikleri beklenmiyor. Bunun yerine ufak değişiklikler yapılacağı söyleniyor. Yeni iMac’lerde USB-C girişinin olacağı ve grafik işlemcileri ile donanımlarının geliştirileceği söyleniyor. Bununla birlikte Magic Keyboard‘larda bir gelişme olup olmayacağı henüz belli değil. Fakat geçmişe bakarsak Apple bu ürünlerde çok sık yeniliğe gitmiyor.

Geçtiğimiz hafta Tim Cook, Apple çalışanları ile masaüstü bilgisayarların kendileri için çok önemli olduğuna dair bir mesaj paylaştı. Güncel iMac modellerinin çok başarılı olduğunu ve Retine 5K ekrana sahip modellerin en iyi ekrana sahip bilgisayarlar olduğunu söyledi.

Mac Pro ve Mac Mini modellerinden bahsetmeyen Tim Cook’un mesajı kafalarda soru işareti yarattı. Mac Mini 2007’den 2012’ye kadar her sene geliştirilmiş fakat 2014’te tanıtılan modele takılıp kalmıştı. Benzer şekilde Mac Pro’da 2006’dan 2013’e kadar her yıl yenilenmesine rağmen son 3 yıldır bir yenilik yapılmadı. iMac için ise son güncelleme 2015 yılında eklenen 5K Retina modeli olmuştu.

Bakalım Apple önümüzdeki yıl hangi modellerde ne gibi yenilik yapacak.

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica