CES 2017’de bizi neler bekliyor?

Televizyondan akıllı telefonlara, kameralardan giyilebilir teknolojilere kadar bir çok yeni ürün CES 2017 Fuarı’nda bizi bekliyor. CES 2017’de tanıtılacak ürünlerden bazılarına beraber göz atalım.

Akıllı telefonlar ve tabletler

Apple kendi ürünlerini tanıtmak için özel bir etkinlikle tanıyor olsada CES 2017’de bir çok akıllı telefon modelini bu fuarda görmek mümkün.

LG’nin yeni K serisi  K3, K4, K8 ve K10 telefonları tanıtacağı biliniyor. K10 5.3’ün HD ekranla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Sony, 4K destekli ve 5.5 inç Z5 Premium model Xperia telefonu ile karşımıza çıkabilir.

Asus, Zenfone 4 ile karşımıza çıkabilir.

Tablet pazarında ise Samsung yeni Galaxy TabPro S2 ile karşımıza çıkabilir.

Giyilebilir teknolojiler

Fitbit ve Garmin’in de katılımıyla CES 2017’de çok değişik cihazlar görmeyi bekliyoruz. CES 2016’da Fitbit, Misfit, Casio ve HTC ürünleri ön plana çıkmıştı. Bu yüzden bu yıl aynı firmalar çok daha fazla yenilikle karşımıza çıkabilir.

Televizyon ve sinema sistemleri

Sony’nin yılın en çok konuşulan OLED TV’sini, Samsung’un ise HDR ve Quantum dot ekrana sahip modellerini tanıtması bekleniyor. Samsung’un söylediğine göre Quantum dot ekranlar OLED ekranlara göre daha iyi renk kartelasına sahipmiş. Bakalım ne kadar doğru.

LG daha önce 4K monitörlerini tanıtmıştı fakat fuarda UP970 Blu-ray cihazını sahneye çıkartması bekleniyor.

Sanal gerçeklik

Son bir kaç yılın en çok konuşulan konularından biri sanal gerçeklik ve VR gözlükler. Geçen yıl HTC Vive ile tanıtığımız etkinlikte HTC’nin yine uzun yıllar konuşulacak yeni bir cihaz tanıtmasını bekliyoruz.

Microsoft’un da etkinlikte olacağını duymuştuk. Microsoft’un fuarda tanıtacağı ürünlerden biri olan  HoloLens’in yeni güncellemeler ile karşımıza çıkacağını düşünüyoruz.

Ayrıca Project Scorpio’nunda CES 2017’de karşımıza çıkması muhtemel.

Dizüstü ve masaüstü bilgisayarlar

2016’da Acer, HP, Lenovo ve Razer’in güçlü hibrid cihazları sunmasından sonra 2017’de Intel, HyperX, Nvidia ve diğer firmalardan yeni cihazlar bekleniyor.

Hatta şimdiden Dell, katlanabilir XPS 13 inç ultrabook’unu tanıtacağının bilgisini verdi. Ayrıca Dell, Smart Desk konseptinide fuarda tanıtmaya hazırlanıyor.

Hi-Fi ve ses sistemleri

Bang & Olufsen CES 2017 için özel bir tanıtım videosu yayınladı. Firmanın fuarda muhteşem bir şov yapması bekleniyor.

Kameralar ve fotoğraf makinaları

Nikon, Kodak ve GoPro CES 2017’de yer alacağının haberini verdi. Kodak’ın fotoğrafçılık odaklı yeni telefonunu tanıtmasını bekliyoruz.

Otomotiv

CES fuarlarında her yıl otomobil ve otomobil teknolojilerile ilgili bir çok yenilik yer alıyor. 2017 bu açıdan fuarlar arasında en büyüğü olabilir. Faraday Future’ın üzerinde çalıştığı bir çok yeniliği tanıtması bekleniyor.

BMW’nin HoloActive Touch teknolojisi ile sanal dokunmatik ekranının karşımıza çıkması bekleniyor.

Akıllı ev ürünleri

Bu yıl Amazon CES fuarında bir çok yeni teknolojiyi ve ürünü tanıtması bekleniyor. Philips’de yeni akıllı ev ürünlerini tanıtacağını açıkladı.

CES 2017 ile ilgili bugüne kadar duyduğumuz söylentileri sizin için topladık. 05-08 Ocak 2017 tarihleri arasında ABD – Las Vegas’ta gerçekleşecek olan CES 2017’de bakalım başka neler göreceğiz.

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica