Yeni MacBook Pro’lar neden pillerin ‘kalan süre’sini göstermiyor?

Yeni MacBook Pro‘nun satışa çıkmasının ardından yayınlanan Sierra güncellemesi ile Apple eleştiri oklarını üzerine çekecek bir özelliği kaldırmıştı. Yeni gelen güncelleme ile yeni MacBook Pro’ların kalan pil süresini göremiyorduk.

Bloomberg‘den Mark Gruman‘ın açıklamasına göre Apple, yeni MacBook Pro’larda daha yüksek pil kapasitesi sunmayı planlıyormuş fakat son anda iptal edilmiş. Planın iptal olmasının sebebini ise, yeni MacBook Pro’ların pillerinin test aşamasından geçememiş olması olarak açıklanmış. Diğer yandan yaklaşan sevkiyat tarihi de şirketi sıkıştıran diğer etken olmuş. Bu nedenle Apple son anda geri adım atarak hiç riske girmek istememiş.

Yani şu anda yeni MacBook Pro’larda bir önceki pil teknolojisi kullanılıyor ve kullanıcıların daha düşük kullanım saatini görmemesi için bu özellik şu an için devre dışı bırakılmış. Önümüzdeki dönemde çıkacak yeni MacBook’ların pillerinin daha gelişmiş, bilgisayarların daha ince ve daha hafif olacağını söyleyebiliriz.

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica