Friday, January 22, 2021
internet, teknoloji, haber


Apple’ın yeni nesil işlemcileri A11 ve A10X’ten ilk detaylar

Teknoloji devi Apple, gelecek yıl piyasaya sürmeyi planladığı telefon ve tabletlerde kullanacağı işlemcilerin üretimi ile ilgili ilk bilgiler ortaya çıktı….

By Hakan Demirel , in Haberler Teknoloji , at 26 Aralık 2016 Etiketler: , ,

Teknoloji devi Apple, gelecek yıl piyasaya sürmeyi planladığı telefon ve tabletlerde kullanacağı işlemcilerin üretimi ile ilgili ilk bilgiler ortaya çıktı.

Haberlere göre Apple, A11 ve A10X işlemcilerinin üretimi için adım atmaya hazırlanıyor. A11 işlemcisi önümüzdeki yıl Apple’ın tanıtacağı iPhone modelinde karşımıza çıkacak. A10X işlemcisinin ise 2017‘de geliştirilecek olan iPad’ler ile birlikte geleceği düşünülüyor. A11’in üretimine bugünlerde test amacıyla başlanacağı ancak asıl üretimine nisan ayı sonunda başlanacağı söyleniyor.

TSCM’nin A10X üretimini ocak ayında başlatacağı söylenirken, iPad işlemcisinin iPhone’un A11 işlemisine göre daha az sayıda üretileceği söyleniyor. Geliştirme aşaması için 120 milyon dolar harcanan 10 nanometre mimarisine sahip çiplerin üretiminde herhangi bir sorun çıkmaması için TSCM testleri oldukça sıkı tutuyor.

Comments


Bir cevap yazın


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica