BitTorrent canlı yayın video servisini kullanıma sundu

Bağımsız sanatçıların paylaştıkları müziklerden ve videolardan oluşan uygulamasını geçtiğimiz ay sunan BitTorrent, şimdi de BitTorrent Live uygulamasını iOS platformu için yayınladı. Daha önce Apple TV, macOS ve Fire TV platformları için uygulamlarını sunan BitTorrent, OTT teknolojisi destekli uygulamasını şimdi de iOS kullanıcılarına sundu.

OTT ( over-the-top content), herhangi bir servis sağlayıcısına ihtiyaç duymadan ses, video vb içeriklerin yayınlanmasına yarayan bir teknoloji diyebiliriz.

Kullanıcılar BitTorrent kütüphanesi içerisinde oluşturulan haberlere, aksiyon sporlarına, canlı yayınlara, eğlencelere ve programlara ulaşabiliyor. NASA Tv, France One, QVC Home, ve TWiT olmak üzere toplamda 16 farklı kanalın yer aldığı uygulama Türkiye App Store‘unda şu an için yer almıyor. Ülkemizde uygulamanın yayınlanıp yayınlanmayacağı ile ilgili ise net bir bilgi yok.

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica