Tuesday, October 27, 2020
internet, teknoloji, haber


Google Pixel’lerde sorun yaşayan sayısı artıyor

Google’ın tasarlayıp geliştirmiş olduğu Pixel akıllı telefonlar, kullanıcılara sunulduğundan bu yana oldukça iyi yorumlar alıyorlardı. Ancak bazı kullanıcılar sorunlarla karşılaşmaya…

By Hakan Demirel , in Haberler , at 27 Aralık 2016 Etiketler: , , , ,

Google’ın tasarlayıp geliştirmiş olduğu Pixel akıllı telefonlar, kullanıcılara sunulduğundan bu yana oldukça iyi yorumlar alıyorlardı. Ancak bazı kullanıcılar sorunlarla karşılaşmaya başladı. Android Police‘in haberine göre Pixel ve Pixel XL telefonlarında sebepsiz yere donma problemleri yaşanıyor. Donlamalar bazen dakikalarca sürebiliyormuş. Kullanıcılar bu sorunu Google destek forumlarında şu şekilde paylaşıyor:

Benzer bir sorun yaşıyorum. Pixel XL 128GB telefonum rastgele biçimde tepki vermez hale geliyor. Bu sadece belirli bir uygulamayı kullanırken veya belirli bir görevi yaparken olmuyor. Tamamen rastgele. Ekran kilit ekranına dönene kadar birkaç dakika beklemem gerekiyor veya güç düğmesini basılı tutarak yeniden başlatmak zorunda kalıyorum. Lütfen yardım edin!!!

Kullanıcılardan bazıları üçüncü parti uygulamaları telefonlarından silerek sorunu çözmüş olsada herkes o kadar şanslı görünmüyor. Donmanın dışında yaşanan diğer sorunlar ise alarmın çalmaması, müzik veya videoların çalışmaması ve bazı durumlarda arama yapamama/alamama.

Sorunun farkında olan Google, yakın zamanda Pixel ve Pixel XL telefonlara yazılım güncellemesi getirebilir.

Comments


Bir cevap yazın


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica