6 yaşındaki çocuk Touch ID’yi aştı

Geleneksel şifreleme yöntemlerinden daha güvenli ve kullanımı kolay olan parma izi 6 yaşındaki bir çocuk tarafından kırıldı. iPhone‘un Touch ID güvenliğini geçerek alışveriş yapan çocuk parmak izi okuyucusunun bazen güvenlik sağlayamadığını gösteriyor.

Gelen haberlere göre Ashlynd Howell isimli çocuk, annesinin uyumasını fırsat bilerek telefonu gizlice aldı. Daha sonra uykuda olan annesinin parmağını Touch ID’ye dokundurarak telefonu açmayı başardı. Telefonu açtıktan sonra Amazon‘a girerek değeri 250 doları aşan Pokemon temalı ürünlerden oluşan 13 adet sipariş verdi. Anne uyandığında gelen satın alma bildirimi ile şaşkına döndü. Olayı annesine heyecanla anlatmasıyla birlikte ortaya çıkan olay sonrası siparişleri iptal etmeyi başaran anne neyseki 250 dolar ödemekten kurtuldu.

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica