Saatte 120 kilometre hızla gidebilen drone

Yi Technology firmasının önümüzdeki hafta CES 2017 Fuarı‘nda tanıtması beklenen Erida isimli drone’u dünyanın en hızlı Tri-Copter drone‘u olarak lanse ediliyor. Yi Erida‘nın gövdesi karbon fiberden oluşuyor.

Karbon fiber gövde sayesinde hem hafif hemde darbelere karşı daha dayanıklı olan Yi Erida, saatte maksimum 120 kilometre hıza çıkabiliyor. Test aşamasında 40 dakika boyunca uçabildiği belirtilen drone, 120 dakikaya kadar 4K video kaydı yapabilen bir kameraya sahip.

Ayrıca dokunmatik bir ekrana sahip olan dorne kullanıcılara, kamera deklanşörünü, pozlama değeri telafisini, seviye hassasiyetini, ölçüm odunu ve beyaz dengesini ayarlamaya izin veriyor. Ek olarak güvenlik için geliştirilen bir sensör ve radar sistemi ile rahatlıkla kullanılabiliyor. Ürün hakkında henüz fiyat ve çıkış tarihi bulunmuyor. CES 2017 Fuarı sonrası bu bilgilerde netleşecektir.

Ürüne ait tanıtım filmini aşağıdan izleyebilirsiniz:

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica