Twitter’a “tweet düzeltme” özelliği gelebilir

Dünyanın en çok kullanılan mikro blog sitesi Twitter’ın son zamanlarda gerek satın alma haberleri gerekse Vine uygulaması ile ilgili konularda adından sıkça söz ediliyor. Twitter‘ın CEO‘su Jack Dorsey uzun zamandır kullanıcılar tarafından talep edilen “tweet düzeltme” özelliği hakkında açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz günülerde Jack Dorsey, Twitter üzerinden kullanıcılarla iletişime geçerek en çok istenilen özellikler hakkında konuştu. Howard Lindzon isimli bir kullanıcının “Merhaba Jack. Mesela onaylı kullanıcılar tweetlerini düzenleyebilse…” şekinde tweet atmasından sonra Jack Dorsey gecikmeden “Tweet düzenlemenin bir formuna kesinlikle ihtiyaç var ancak sadece onaylı kullanıcılar için değil, herkes için.” şeklinde cevap verdi.

Bu kadar çok talep edilen özellik aslında beraberinde bir çok problemide getiriyor. Problemlerin temelinde düzeltme seçeneğinin ne kadar süreyle akit olacağı var. Talebin nedeni harf hataları, yanlış yazımlar olsa da, retweet edilmiş içeriklerin değiştirilemez olması büyük bir sorun. Aksi durumlarda retweet edilen tweetler daha sonradan değiştirildiğinde farklı amaçlar için kullanılabilir.

Şu an için özellikle ilgili net bir tarih yok fakat Jack Dorsey’in konuşmaları umut verici.

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica